Domácí (distanční) vzdělávání

Vážení rodiče, 

na základě Doporučení pro vzdělávání distančním způsobem v mateřské škole vydané MŠMT a platné od 1. 3. 2021 Vás musíme informovat že: 

Povinnost mateřské školy je zajistit vzdělávání distančním způsobem podle § 184 školského zákona pro děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Distanční vzdělávání dětí v mateřské škole je zajišťováno prostřednictvím webu školky. Školka poskytuje rodičům potřebné materiály pro distanční výuku a na základě zpětné vazby od rodičů eviduje docházku dětí. Po otevření školky Vás tedy prosíme, aby rodiče předškoláků, kteří neposlali emailem zpracované pracovní listy ani je neodevzdali jiným způsobem, je ve školce odevzdali v tištěné podobě. Na základě odevzdaných pracovních listů si zaznamenáme docházku dětí. Dny, kdy dítě nepracovalo, je potřeba omluvit do omluvného listu dítěte po otevření MŠ. 

Pro děti, které ještě nejsou předškoláky, není distanční výuka povinná. Naše školka však nabízí materiály i pro děti, které nemají povinné předškolní vzdělávání. 

Více informací naleznete v Dokumentech – Směrnice ke vzdělávání dětí v MŠ Mníšek 2020-21 vzhledem ke Covid

Pro více inspirací Vám nabízíme odkazy na webové stánky a manuály – jak správně držet psací náčiní, uvolňovací cviky při psaní. 

Barevné kamínky i-školička zde

Dětské stránky zde

Předškoláci zde

Luštěnky – Ryšavá zde

E-book Chystáme se do 1. třídy ke stažení zde

ČTedu předškolní vzdělávání zde

Aktivity pro rodiče a děti ze Zdravé 5 zde

Výtvarné a tvořivé činnosti:

Šikovný cvrček zde

Tvořivé děti zde

Celoroční tvoření zde

Alík zde

I creative – omalovánky zde

Pinterest (nutno se zdarma zaregistrovat) zde

Skip to content Click to listen highlighted text!