Domácí (distanční) vzdělávání

Vážení rodiče, 

na základě Doporučení pro vzdělávání distančním způsobem v mateřské škole vydané MŠMT a platné od 1. 3. 2021 Vás musíme informovat že: 

Povinnost mateřské školy je zajistit vzdělávání distančním způsobem podle § 184 školského zákona pro děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Distanční vzdělávání dětí v mateřské škole je zajišťováno prostřednictvím webu školky. Školka poskytuje rodičům potřebné materiály pro distanční výuku a na základě zpětné vazby od rodičů eviduje docházku dětí. Po návratu z karantény, popř. otevření školky Vás tedy prosíme, aby rodiče předškoláků, kteří neposlali emailem zpracované pracovní listy ani je neodevzdali jiným způsobem, je ve školce odevzdali v tištěné podobě. Podrobné informace  o převzetí a odevzdání distančního vzdělávání jsou uvedeny na konci každého pracovního souboru. Na základě odevzdaných pracovních listů si zaznamenáme docházku dětí. Dny, kdy dítě nepracovalo z důvodu nemoci, je potřeba omluvit do omluvného listu dítěte po návratu do  MŠ. 

Pro více inspirací Vám nabízíme odkazy na webové stánky a manuály – jak správně držet psací náčiní, uvolňovací cviky při psaní. 

Barevné kamínky i-školička zde

Dětské stránky zde

Předškoláci zde

Luštěnky – Ryšavá zde

E-book Chystáme se do 1. třídy ke stažení zde

ČTedu předškolní vzdělávání zde

Aktivity pro rodiče a děti ze Zdravé 5 zde

Výtvarné a tvořivé činnosti:

Šikovný cvrček zde

Tvořivé děti zde

Celoroční tvoření zde

Alík zde

I creative – omalovánky zde

Pinterest (nutno se zdarma zaregistrovat) zde

Skip to content Click to listen highlighted text!